MD Home
A.net/MD
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Maryland MPSSAA Cross Country State Championships
November 13th 2021 17301 York Road, Parkton, Maryland, 21120, United States
Report
Block
3 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
History for 2016 Nov 12th
Results
Video
News
2021
1
2019
1
2
2018
1
2
2017
1
2
2016
1
2
2015
1
2
2014
1
6
2
2013
1
3
2012
1
8
1
2011
1
1
2010
1
44
1
2009
1
38
1
2008
1
3
2007
1
1
2002
1
1
Media for 2016
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
2
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2016 Results - Maryland MPSSAA Cross Country State Championships
Nov 8th 2016, 10:33pm
Attending groups
RunnerSpace.com/MD
DyeStat.com
Invited groups
2016
Maryland MPSSAA Cross Country State Championships
2016 Results - Maryland MPSSAA Cross Country State Championships
Published by
DyeStat.com
Nov 8th 2016, 10:33pm
MPSSAA 1A
Mens Results
3 Miles Varsity
Official Team Scores
1.
Bohemia Manor
52
2.
Southern Garrett Co
58
3.
Smithsburg
78
4.
Boonsboro
90
5.
Northern Garrett County
123
6.
Patterson Mill
162
7.
Cambridge South Dorchester
174
8.
Pikesville
209
9.
Perryville
225
10.
Havre De Grace
328
11.
North Dorchester
336
12.
Kent County
340
13.
Snow Hill
341
1.
12
Will Merritt
15:54.6
Smithsburg
2.
11
Declan Horner
16:19.9
Southern Garrett Co
3.
10
Zachary Laird
16:50.2
Bohemia Manor
4.
11
Christian Jordan
17:03.8
Southern Garrett Co
5.
10
Alex Longeway
17:05.2
Bohemia Manor
6.
11
Grant Franceschina
17:14.1
Bohemia Manor
7.
11
Ryan Hebb
17:24.3
Southern Garrett Co
8.
12
Jack Franceschina
17:27.9
Bohemia Manor
9.
10
Garrett Kercheval
17:37.6
Smithsburg
10.
11
Ben Hartings
17:41.6
Boonsboro
11.
10
Donovan McClellan
17:45.0
Boonsboro
12.
11
Samuel Brosh
17:57.2
Patterson Mill
13.
10
Connor McCroy
18:00.3
Cambridge South Dorc...
14.
11
Zack Warnick
18:01.2
Southern Garrett Co
15.
12
Jared Klemm
18:08.5
Allegany
16.
10
Cosimos Cendo
18:09.9
Allegany
17.
12
Trevor Goodwin
18:10.3
Cambridge South Dorc...
18.
10
Dylan McCann
18:11.7
Northern Garrett Cou...
19.
11
Levi Mason
18:14.5
Boonsboro
20.
11
Jordan Marquiss
18:15.6
Smithsburg
21.
11
Thomas Brosh
18:16.1
Patterson Mill
22.
11
Jakob Stolzenfels
18:16.3
Northern Garrett Cou...
23.
11
Jaden Lais
18:20.8
Northern Garrett Cou...
24.
11
Ryan Iacaruso
18:23.0
Patterson Mill
25.
11
Aaron Taule
18:28.1
Pikesville
26.
9
Bryson Brawner
18:30.2
Smithsburg
27.
10
Henry Schmidt
18:37.1
Boonsboro
28.
12
Aaron Little
18:39.9
Smithsburg
29.
10
Gabe Juedemann
18:42.1
Boonsboro
30.
11
Caleb Barclay
18:42.2
Northern Garrett Cou...
31.
12
Bryce Rogers
18:44.6
Boonsboro
32.
9
Colin Parker
18:45.6
Bohemia Manor
33.
9
Bryson Wilt
18:51.2
Southern Garrett Co
34.
11
Casey Moore
18:59.0
Havre De Grace
35.
9
Brady Horner
19:04.1
Southern Garrett Co
36.
11
Jack Roberts
19:06.4
Smithsburg
37.
10
Brian Keenan
19:06.4
Perryville
38.
12
Jacobo Negron
19:08.6
Perryville
39.
10
Sotantar Khalsa
19:14.3
Pikesville
40.
12
Robert Walker
19:17.1
Northern Garrett Cou...
41.
9
Drew Helbig
19:19.3
Southern Garrett Co
42.
12
Michael Ortega
19:21.3
Smithsburg
43.
12
Mykhaylo Chumak
19:22.8
Pikesville
44.
11
Luc Bollen
19:26.0
Bohemia Manor
45.
11
Patrick McColigan
19:31.5
Kent County
46.
11
Evan Mansfield
19:32.1
Snow Hill
47.
12
Gus Thomas
19:32.1
Cambridge South Dorc...
48.
12
Sam Cohen
19:36.3
Pikesville
49.
10
Eric Phillips
19:37.2
Perryville
50.
12
Ben Cornwell
19:49.8
Cambridge South Dorc...
51.
9
Alexander Luzetsky
19:50.1
Bohemia Manor
52.
11
Carson Uebersax
19:50.8
Patterson Mill
53.
9
Nathan David
19:52.5
Perryville
54.
12
Kole Bennett
19:54.2
Northern Garrett Cou...
55.
10
Giovanni Paderi
20:06.2
Cambridge South Dorc...
56.
12
Matt Koletsky
20:07.9
Cambridge South Dorc...
57.
10
Keegan Gould
20:08.1
Snow Hill
58.
11
Jakob Lewis
20:14.2
Perryville
59.
11
Joe Bates
20:14.3
North Dorchester
60.
11
Alex Lloyd
20:23.2
Havre De Grace
61.
9
Kyle Hillhouse
20:23.8
Patterson Mill
62.
12
Frankye Duckett
20:28.0
Edmondson-Westside
63.
12
Cody Harris
20:28.6
Crisfield
64.
11
Zachary Jerscheid
20:30.1
Perryville
65.
10
Julian Ferdick
20:33.5
Patterson Mill
66.
11
Brad Harris
20:35.5
Pikesville
67.
10
Nicholas Opel
20:40.8
Northern Garrett Cou...
68.
11
Davion Dockins
20:42.2
North Dorchester
69.
9
Hayden Schindler
20:42.7
Pikesville
70.
10
Charlie Shaneybrook
20:46.6
Havre De Grace
71.
10
Casey Brogan
20:46.6
Perryville
72.
9
Nathan Dvorak
21:05.2
Cambridge South Dorc...
73.
12
Zorey Anderson
21:06.0
Edmondson-Westside
74.
10
Nick Palmer
21:12.1
Pocomoke
75.
10
Noah Vargas
21:13.8
Kent County
76.
11
Isaiah Brinsfield
21:23.1
North Dorchester
77.
11
Christian Sunkler
21:23.8
Kent County
78.
10
Chase Harrison
21:34.5
North Dorchester
79.
11
Jayke Conner
21:42.2
North Dorchester
80.
10
Jared Hardmond
21:50.1
Pikesville
81.
10
Joshua Thompson
21:52.5
Patterson Mill
82.
12
Jason Odegaard
21:54.6
Snow Hill
83.
11
Devon Raickle
21:56.7
North Dorchester
84.
11
Rj Ball
21:57.5
Kent County
85.
9
Joey Cerino
22:01.5
Kent County
86.
10
Paden Radunske
22:07.2
North Dorchester
87.
9
Nathan Brice
22:28.4
Kent County
88.
9
Skylar Blank
22:34.2
Snow Hill
89.
11
Kyle Roderick
22:35.0
Kent County
90.
12
Josh Bunting
22:38.5
Snow Hill
91.
10
Leon Brooks
22:45.8
Benjamin Franklin (M...
92.
10
Jonathon Link
23:01.6
Havre De Grace
93.
9
Gebriel Resto
23:32.3
Snow Hill
94.
11
Nathan Mister
23:42.0
Benjamin Franklin (M...
95.
9
Tyler Sofia
24:16.1
Havre De Grace
96.
11
Neal Hartmann
24:16.8
Havre De Grace
97.
12
Larry Walker
24:34.5
Benjamin Franklin (M...
98.
11
Hunter Mcentaffer
25:10.5
Snow Hill
Provided by Athletic.net
Womens Results
3 Miles Varsity
Official Team Scores
1.
Boonsboro
37
2.
Northern Garrett County
51
3.
Smithsburg
77
4.
Patterson Mill
124
5.
Bohemia Manor
150
6.
Brunswick
151
7.
Cambridge South Dorchester
160
8.
Snow Hill
195
9.
Perryville
223
10.
Pocomoke
276
1.
10
Ana Rhoten
20:10.0
Northern Garrett Cou...
2.
11
Camryn Harper
20:38.4
Boonsboro
3.
11
Faith Parandhamaia
20:44.5
Northern Garrett Cou...
4.
11
Elly McGillivray
20:45.0
Brunswick
5.
11
Maggie Luzier
20:48.1
Boonsboro
6.
12
Erica Lindsay
21:00.7
Smithsburg
7.
10
Makenna Luzier
21:22.2
Boonsboro
8.
12
Emily McAllister
21:32.1
Snow Hill
9.
12
Molly Jones
21:32.4
Boonsboro
10.
11
Kylee Peck
21:42.4
Northern Garrett Cou...
11.
12
Mallory Moholt
21:45.0
Smithsburg
12.
10
Ashley Betz
21:49.0
Patterson Mill
13.
11
Grace Wisniewski
21:49.3
Patterson Mill
14.
12
Natalie Gray
21:51.5
Allegany
15.
12
Sam Swift
22:03.6
Southern Garrett Co
16.
10
Kaitlyn Rogers
22:07.0
Boonsboro
17.
11
Elle Meyer
22:10.1
Bohemia Manor
18.
9
Andi Wynkoop
22:16.2
Smithsburg
19.
9
Ella Warnick
22:25.8
Northern Garrett Cou...
20.
12
Quinn Wandalowski
22:29.3
Smithsburg
21.
12
Hannah Ropp
22:34.9
Brunswick
22.
10
Bailee Upole
22:35.7
Northern Garrett Cou...
23.
12
Emily Glossinger
22:44.9
Pikesville
24.
12
Grace Simonson
22:52.1
Boonsboro
25.
9
Niveyshka Torres
23:03.0
Cambridge South Dorc...
26.
10
Carrie Price
23:25.0
Cambridge South Dorc...
27.
11
Skylar Vanderweile
23:25.3
Perryville
28.
10
Hannah Kirby
23:26.6
Boonsboro
29.
12
Julia Thomas
23:44.1
Smithsburg
30.
12
Abigail Burdock
23:45.6
Northern Garrett Cou...
31.
9
Alycia Ocampo
23:46.1
Patterson Mill
32.
9
Reagan Goldsmith
23:46.7
Bohemia Manor
33.
12
Ally Vidal
23:47.6
Smithsburg
34.
12
Kendall Abell
23:51.3
Pikesville
35.
12
Tara McDonald
23:54.6
Bohemia Manor
36.
12
Abbie Boltz
23:55.3
Mardela
37.
11
Marissa Pixler
23:56.1
Bohemia Manor
38.
12
Salwa Elhag
24:13.9
Pocomoke
39.
9
Cassidy Shockley
24:17.5
Cambridge South Dorc...
40.
11
Jordan Dawson
24:19.5
Patterson Mill
41.
12
Bailey Chapman
24:20.3
Patterson Mill
42.
10
Lily Burton
24:23.3
Brunswick
43.
10
Marley McCabe
24:31.8
Snow Hill
44.
10
Josie Shenton
24:33.5
Cambridge South Dorc...
45.
12
Emily Mast
24:34.9
Snow Hill
46.
12
Natalie Buscemi
24:47.9
Brunswick
47.
11
Natalie Anderson
24:54.3
Cambridge South Dorc...
48.
10
Daisy Pfeiffer
24:56.5
Bohemia Manor
49.
10
Ava Ashby
24:58.8
Northern Garrett Cou...
50.
10
Ellie Kuhn
25:28.3
Perryville
51.
11
Mikaela Jerwick
25:36.0
Smithsburg
52.
11
Abbey Thoner
25:47.4
Patterson Mill
53.
12
Hannah Henson
25:53.8
Perryville
54.
9
Gabriella Scramlin
25:56.6
Perryville
55.
10
Caroline Edwards
26:00.3
Brunswick
56.
9
Haley Criddle
26:14.9
Bohemia Manor
57.
11
Leah Krotee
26:16.8
Cambridge South Dorc...
58.
12
Kristinne Fragata
26:17.7
Pikesville
59.
9
Layla Grimm
26:24.4
Snow Hill
60.
9
Kiersten Ropp
26:24.6
Brunswick
61.
9
Willow Walters
26:30.6
Brunswick
62.
11
Abigail Drager-Dav...
26:44.6
Pikesville
63.
11
Chloe Holland
26:53.9
Snow Hill
64.
10
Jasmine Lofland
26:56.4
North Dorchester
65.
11
Leena Dalton
27:04.8
Perryville
66.
10
Cedara Franklin
27:13.1
Pocomoke
67.
11
Cali Litton
27:24.0
Pocomoke
68.
12
Sydnie Heiman
27:56.5
Perryville
69.
12
Laurie Short
27:59.6
Snow Hill
70.
11
Emmie Gladding
28:12.9
Pocomoke
71.
12
Hannah Campbell
28:16.2
Perryville
72.
10
Switalski Sarah
28:30.5
Pocomoke
73.
11
Infasia Davis
30:02.6
Edmondson-Westside
74.
10
Abigail Daniels
33:46.0
Pocomoke
75.
11
Roaa Elhag
33:49.8
Pocomoke
Provided by Athletic.net
MPSSAA 2A
Mens Results
5,000 Meters Varsity
Official Team Scores
1.
Liberty
42
2.
Century
85
3.
Calvert
114
4.
Oakland Mills
124
5.
Kent Island
154
6.
Winters Mill
174
7.
South Carroll
183
8.
Hereford
251
9.
Southern-AA
279
10.
Eastern Tech
308
11.
Fallston
318
12.
Marriotts Ridge
375
13.
Harford Tech
380
14.
La Plata
399
15.
Elkton
402
16.
Patuxent
446
17.
Westlake
493
18.
Dunbar
500
19.
Henry E. Lackey
510
20.
North Caroline
534
21.
Loch Raven
579
22.
Queen Annes County
603
23.
Sparrows Point
668
24.
Western Tech
696
25.
Carver A&T
755
1.
12
Taylor Baranoski
16:03.9
Eastern Tech
2.
10
Justin Diehl
16:18.7
Calvert
3.
12
Nick Tilson
16:22.0
Liberty
4.
11
Jay Hall
16:25.8
Westlake
5.
10
Daniel Saxon
16:32.8
Liberty
6.
11
John Lemaster
16:42.0
Liberty
7.
12
Joey Navarro
16:48.0
Oakland Mills
8.
11
Jacob Spera
16:48.1
Century
9.
12
Devon Caples
16:50.2
Winters Mill
10.
10
Theo Johnson
16:55.6
Century
11.
11
Erick Sanchez
16:59.7
Kent Island
12.
12
John Dodsworth
17:04.0
Calvert
13.
12
Andrew Miner
17:05.8
Liberty
14.
11
Brandon Nichols
17:07.5
Kent Island
15.
9
Connor Stewart
17:09.7
Liberty
16.
10
Zachary Fenton
17:14.2
Century
17.
11
Jared Nguyen
17:14.6
Oakland Mills
18.
12
Anthony Anastasi
17:18.8
Southern-AA
19.
10
Frederick Eiland II
17:22.7
Oakland Mills
20.
11
Sean Gore
17:27.6
Winters Mill
21.
11
Brendan Jones
17:30.3
Patuxent
22.
9
Giles Daly
17:31.6
Fallston
23.
10
Matt Huber
17:33.5
Century
24.
9
William Grevin
17:36.8
Southern-AA
25.
11
Chris Scalzi
17:40.2
South Carroll
26.
10
Jason Cave
17:40.3
South Carroll
27.
10
Ben Aris
17:41.7
Calvert
28.
12
Sean Renehan
17:47.6
Century
29.
V
Ryan Weeks
17:48.9
Eastern Tech
30.
12
Cade Stanfield
17:49.2
Kent Island
31.
12
Trever Hebert
17:53.2
Century
32.
9
Benjamin Lausch
17:54.3
South Carroll
33.
10
Isaiah Willett
17:56.8
Calvert
34.
9
Jake Beaumier
17:58.2
Liberty
35.
12
Evan Powell
17:59.1
Winters Mill
36.
12
Nathan Lang
18:03.0
Century
37.
12
Gage White
18:03.9
La Plata
38.
12
Remy Mezebish
18:04.1
South Carroll
39.
11
Anders Chattin
18:06.4
Oakland Mills
40.
12
Ben Harris
18:07.7
Calvert
41.
11
Dietrich Sweeney
18:07.8
Hereford
42.
11
Joel Bernstein
18:09.4
Oakland Mills
43.
10
Shane Peters
18:10.3
Kent Island
44.
12
Cyrus Haynes
18:11.1
Dunbar
45.
11
Hayden Hertz
18:11.8
Liberty
46.
12
Sam Turnbaugh
18:13.2
Hereford
47.
9
Will Creel
18:13.6
Hereford
48.
11
Jett Hall
18:13.7
Westlake
49.
9
Zachary Taylor
18:13.8
Harford Tech
50.
9
Daron Taylor
18:14.2
Harford Tech
51.
10
Jack Frantz
18:14.9
Winters Mill
52.
12
Jacob Dobry
18:15.0
Henry E. Lackey
53.
11
Evan Shrewsbury
18:18.5
Elkton
54.
11
Dillon Coffey
18:19.0
Hereford
55.
12
Kadiv Wallace
18:20.8
Dunbar
56.
10
Cade Donnelly
18:22.1
Kent Island
57.
11
Luke Starks
18:22.5
Marriotts Ridge
58.
12
Gavin Kohn
18:25.5
Oakland Mills
59.
9
Tad DiDio
18:26.8
Winters Mill
60.
11
Troy Smith
18:27.4
North Caroline
61.
11
Griffin Hynes
18:30.8
Southern-AA
62.
11
Jeffery Fleming
18:32.1
South Carroll
63.
9
William Holbrook
18:35.9
Hereford
64.
10
Cameron Spaeth
18:38.4
Elkton
65.
11
Jack Pazin
18:39.8
Oakland Mills
66.
11
Garrett Harris
18:40.7
Loch Raven
67.
11
James Malloy
18:41.2
Marriotts Ridge
68.
12
Jacob Heiland
18:44.4
Fallston
69.
11
William Staab
18:46.5
Walkersville
70.
10
Liam Aris
18:47.3
Calvert
71.
12
Ryan Pindale
18:48.3
Hereford
72.
9
Russell Davis
18:50.0
Fallston
73.
11
Ryan Tunkel
18:51.1
South Carroll
74.
10
Shannon Dooley
18:52.8
Harford Tech
75.
11
Jay Pomplon
18:53.6
Fallston
76.
10
Vanison Showell
18:54.1
Western Tech
77.
11
Ethan Kane
18:55.4
La Plata
78.
V
Joseph Sheely
18:57.6
Eastern Tech
79.
10
Zach Nerlinger
18:58.4
Elkton
80.
11
Kerrington Hunt
18:59.1
South Carroll
81.
12
Alexander Hutchins
18:59.4
Southern-AA
82.
11
Richard Farrell
19:00.8
Marriotts Ridge
83.
11
David Zhang
19:02.9
Marriotts Ridge
84.
11
Nick Fabula
19:02.9
Fallston
85.
12
Evan Ruhl
19:03.3
Francis Scott Key
86.
11
Nico Avila
19:04.1
Hereford
87.
12
Mitchell Kato
19:05.4
North Caroline
88.
10
Saxon Brown
19:06.9
Fallston
89.
10
Andrew Mccorison
19:07.9
Calvert
90.
9
Nolan Walchko
19:13.1
Marriotts Ridge
91.
11
Pieter Heyn
19:16.1
Winters Mill
92.
11
Steven Locke
19:16.9
La Plata
93.
10
Jameson O'Donald
19:18.5
Fallston
94.
12
Noah Varnell
19:20.1
La Plata
95.
12
Isaiah Harris
19:20.3
Gwynn Park
96.
12
Thomas Parks
19:22.6
Patuxent
97.
10
Brandon Bitz
19:24.3
Winters Mill
98.
10
Nolan Clancy
19:26.0
Elkton
99.
11
Will Lucas
19:27.3
Southern-AA
100.
11
Jared Kagel
19:27.9
Marriotts Ridge
101.
10
Max Hammond
19:32.6
Sparrows Point
102.
11
Sukhvir Singh
19:34.0
Eastern Tech
103.
10
Jacob Clendaniel
19:40.8
Harford Tech
104.
12
Jared Kalins
19:41.8
Patuxent
105.
12
Ohiole Dibua
19:44.7
Eastern Tech
106.
11
Andrew Wright
19:46.2
Henry E. Lackey
107.
10
Michael Grainger
19:46.9
La Plata
108.
9
Jackson Shiffer
19:50.7
Southern-AA
109.
10
Adam Lowe
19:53.1
Marriotts Ridge
110.
10
Raymond Bolton
19:57.3
Henry E. Lackey
111.
11
Chase Moxey
19:58.2
Harford Tech
112.
10
Bryce Iaconangelo
19:59.1
Loch Raven
113.
10
Keshawn Green
20:00.4
Dunbar
114.
12
Braxton Clark
20:03.9
Wicomico
115.
11
Andrew Brewer
20:05.0
Queen Annes County
116.
9
Tyler Vega
20:10.9
Elkton
117.
9
Tyler Conolly
20:13.0
La Plata
118.
11
Kevin Schmidt
20:26.7
Queen Annes County
119.
10
Joshua Sanchez
20:27.2
Patuxent
120.
12
Ethan Hillman
20:40.1
Patuxent
121.
12
Cyrus Lowe
20:41.3
Patuxent
122.
12
Melvin Umana
20:43.8
North Caroline
123.
12
Jacob Garnett
20:43.8
Harford Tech
124.
10
Garett Batchelor
20:46.6
Henry E. Lackey
125.
9
Tyler Addis
20:49.6
Queen Annes County
126.
10
Artez Jones
20:51.3
Westlake
127.
9
Curtis Perez
20:54.2
Kent Island
128.
10
Gavin Kihn
20:54.8
Sparrows Point
129.
12
Matthew Conti
20:54.8
Patuxent
130.
10
Liam Mischke
20:57.1
Loch Raven
131.
9
Seth Latham
20:58.1
Queen Annes County
132.
12
Shaun Hange
21:00.5
Henry E. Lackey
133.
11
Benjamin Ferragamo
21:01.7
Kent Island
134.
11
Kelson Wright
21:03.2
Queen Annes County
135.
12
Marco Sesay
21:06.1
Loch Raven
136.
10
Eric Wagner
21:06.8
Carver A&T
137.
10
Matthew Webster
21:08.4
Queen Annes County
138.
11
Darius Lacks
21:12.5
Dunbar
139.
12
Kyle Schultz
21:12.5
North Caroline
140.
10
Tony Gonzalez
21:14.4
North Caroline
141.
9
Connor Nelson
21:14.6
Southern-AA
142.
12
Anibal Mogollon
21:21.0
Eastern Tech
143.
9
Andrew Peck
21:27.7
Queen Annes County
144.
10
Montez Berry
21:28.8
Henry E. Lackey
145.
12
Torrin Brown
21:31.1
Henry E. Lackey
146.
11
Jalen Perry
21:33.2
Western Tech
147.
11
Seth Layton
21:34.3
North Caroline
148.
11
Will Samuels
21:37.8
North Caroline
149.
12
Ethan Hoenig
21:49.8
Sparrows Point
150.
12
Clayton McKinzie
22:01.5
Harford Tech
151.
11
Tate Stevens
22:02.5
Loch Raven
152.
12
Elliott Donato
22:10.3
Carver A&T
153.
12
Hayden Wright
22:12.3
La Plata
155.
12
Timothy Brofka
22:15.7
Sparrows Point
156.
11
Riley Woolston
22:16.1
Sparrows Point
157.
11
Alex Bagster-Collins
22:19.1
Loch Raven
158.
10
Jordan Beck
22:24.2
Elkton
159.
9
Montana Taylor
22:34.7
Carver A&T
160.
9
John Sheets
22:34.7
Western Tech
161.
12
Amir Williamson
22:40.8
Carver A&T
162.
12
Dytrell Hair
22:52.0
Dunbar
163.
10
Xavier Fair
23:11.1
Western Tech
164.
12
Tobias Hurley
23:13.9
Westlake
165.
10
Jaquil Mitchell
23:14.1
Westlake
166.
12
Neko Reid
23:14.3
Westlake
167.
12
Thomas Alcorn
23:15.1
Westlake
168.
10
Pete Cross
23:53.5
Sparrows Point
169.
10
TJ Chamberlain
24:08.3
Sparrows Point
170.
12
Sam Owens
24:28.8
Carver A&T
171.
12
Matthew Lewis
24:40.1
Western Tech
172.
10
Trent Williams
24:43.6
Western Tech
173.
11
Kian McGloin
25:03.0
Western Tech
Provided by Athletic.net
Womens Results
5,000 Meters Varsity
Official Team Scores
1.
Hereford
52
2.
Catoctin
92
3.
Marriotts Ridge
108
4.
Century
112
5.
Winters Mill
115
6.
South Carroll
194
7.
Liberty
209
8.
Kent Island
209
9.
Calvert
214
10.
Rising Sun
215
11.
Patuxent
319
12.
Carver A&T
351
13.
Queen Annes County
359
14.
North Caroline
361
15.
Fallston
379
16.
Southern-AA
426
17.
La Plata
490
18.
Western Tech
518
19.
Largo
543
1.
12
Hayley Jackson
18:19.5
Patuxent
2.
12
Kelly Wesolowski
18:42.4
Hereford
3.
12
Julien Webster
19:21.3
Catoctin
4.
10
Emily Konkus
19:56.9
Hereford
5.
11
Natalie Poulton
20:00.6
Century
6.
12
Emma Kartalia
20:01.0
Winters Mill
7.
11
Kelly Shearer
20:08.3
Hereford
8.
10
Molly Connelly
20:11.4
Kent Island
9.
12
Reilly Caldwell
20:16.3
Middletown
10.
12
Lillie Perella
20:30.7
Catoctin
11.
11
Molly Bingham
20:34.0
Marriotts Ridge
12.
12
Amanda Fine
20:43.7
Kent Island
13.
9
Megan Bertolette
20:49.6
Walkersville
14.
9
Emma Strickland
20:52.8
Catoctin
15.
11
Nicole Burkoski
20:55.0
Hereford
16.
11
Jamie Anderson
20:58.1
South Carroll
17.
12
Avery Arena
21:01.5
Century
18.
10
Rachel Waldron
21:01.6
Catoctin
19.
11
Grace Chaverini
21:05.5
Oakland Mills
20.
9
Tess Dandridge
21:06.5
Marriotts Ridge
21.
10
Sydney Friedel
21:08.0
Calvert
22.
9
Casey Jillson
21:09.8
Winters Mill
23.
12
Emily Gates
21:11.6
Queen Annes County
24.
12
Sydney Ruckel
21:15.1
South Carroll
25.
10
Emma Yockman
21:15.2
Century
26.
12
Hannah Frederick
21:18.3
Marriotts Ridge
27.
11
Colby Brodsky
21:21.0
Century
28.
12
Arianna Wheeler
21:23.2
Rising Sun
29.
12
Hannah Ace
21:27.0
Hereford
30.
10
Amanda Levey
21:28.9
Marriotts Ridge
31.
10
Delaney Georgiana
21:29.2
Winters Mill
32.
12
Caroline Wilcox
21:38.5
Winters Mill
33.
11
Diana Liepinya
21:50.7
Carver A&T
34.
11
Sara Younts
21:53.8
Marriotts Ridge
35.
11
Lauren Miller
21:54.2
Calvert
36.
12
Julia Murphy
21:56.5
Winters Mill
37.
10
Lilly Rainey
21:58.2
Liberty
38.
12
Nicole Hondrogiannis
21:59.1
Fallston
39.
12
Emma Wheeler
22:00.0
Rising Sun
40.
10
Olivia Holbrook
22:01.9
Hereford
41.
11
Lillian Behan
22:03.0
Hereford
42.
11
Sophie Chance
22:10.9
Southern-AA
43.
9
Jenna Zietowski
22:11.8
Liberty
44.
10
Skylar Detrick
22:15.9
Williamsport
45.
11
Nicole Smith
22:17.3
Patuxent
46.
11
Anna Lausch
22:18.8
South Carroll
47.
11
Natalie Lansinger
22:19.5
Liberty
48.
12
Grace Hartfield-Carr
22:21.6
Liberty
49.
10
Emma Cease
22:29.4
Rising Sun
50.
9
Sarah Deese
22:29.5
Century
51.
9
Sierra Reynolds
22:35.0
North Caroline
52.
12
Kaitlyn Ronaghan
22:36.0
Liberty
53.
10
Kayla Brennan
22:38.0
Calvert
54.
9
Sarah Trail
22:39.3
South Carroll
55.
12
Lilianna Mischke
22:40.1
Loch Raven
56.
12
Danielle Lee
22:48.8
Rising Sun
57.
9
Yailynn Ramirez
22:49.1
North East
58.
12
Kia Braithwaite
22:54.1
Catoctin
59.
12
Christine Yuan
22:55.1
Marriotts Ridge
60.
12
Shaye Montgomery
22:57.6
Century
61.
11
Claire Mack
23:06.1
Kent Island
62.
11
Alexis Johnson
23:07.0
Calvert
63.
9
Annie Kartalia
23:08.4
Winters Mill
64.
10
Hannah Matthews
23:09.5
Rising Sun
65.
12
Emma Dodsworth
23:12.8
Calvert
66.
10
Sarah Beitler
23:19.7
North East
67.
12
Skye Cummings
23:19.8
Westlake
68.
10
Brittney Douglas
23:21.6
Calvert
69.
10
Kara Lang
23:21.8
Century
70.
9
Hannah Claggett
23:21.8
Kent Island
71.
12
Annie Ray
23:24.3
Easton
72.
12
Emma Riggs
23:28.7
Carver A&T
73.
12
Emily Lane
23:49.2
Loch Raven
74.
11
Julianna Stevens
23:50.9
Fallston
75.
11
Tobiloba Owojuyigbe
23:51.1
Western Tech
76.
11
Greta Huber
23:51.8
Liberty
77.
9
Sydney Ashley
23:59.8
South Carroll
78.
11
Claire Dowd
24:00.7
Easton
79.
12
Megan Hannegan
24:01.8
North Caroline
80.
11
Annie Nastos
24:06.7
Liberty
81.
11
Taylor Peck
24:10.5
Queen Annes County
82.
12
Brittany Trees
24:18.0
Loch Raven
83.
12
Veronica Scherr
24:21.8
Winters Mill
84.
9
Julia Wall
24:24.4
South Carroll
85.
12
Caroline Willard
24:28.1
Kent Island
86.
11
Laurel Rountree
24:28.8
Carver A&T
87.
9
Justine Wiley
24:29.8
Patuxent
88.
10
Karson Marcellino
24:35.3
Eastern Tech
89.
12
London Nelson
24:38.3
Largo
90.
10
Emily Lewis
24:38.4
North Caroline
91.
9
Hannia Josselyn
24:40.0
North Caroline
92.
9
Grace Harkey
24:44.5
Rising Sun
93.
11
Maya Lowman
24:49.3
South Carroll
94.
12
Veronica Chen
24:49.5
Carver A&T
95.
9
Krys Johnson
24:52.6
Western Tech
96.
11
Lindsay Howard
25:00.4
Fallston
97.
12
Madeline Wilson
25:05.1
Queen Annes County
98.
11
Hasanya Brown
25:06.6
La Plata
99.
11
Asia Hines
25:07.2
Gwynn Park
100.
10
Olivia Dart
25:17.1
Catoctin
101.
11
Mikayla Cox
25:20.9
La Plata
102.
11
Samantha Casperson
25:32.3
Catoctin
103.
12
Mackenzie Morgan
25:38.3
Patuxent
104.
9
Julia Forsmark
25:40.3
Rising Sun
105.
10
Natalie Calloway
25:43.4
North Caroline
106.
10
Grace Sweetak
25:44.8
Queen Annes County
107.
10
Julia Redpath
25:45.0
Queen Annes County
108.
11
Elizabeth Clark
25:46.1
Southern-AA
109.
10
Olivia Kendall
25:48.7
Kent Island
110.
12
Cassandra Keenan
25:54.6
Southern-AA
111.
12
Alyssa Rose
25:58.6
Southern-AA
112.
12
Sophia Kudla
26:01.1
Fallston
113.
9
Kristen Ellington
26:03.8
Fallston
114.
V
Makayla Brown
26:04.8
Eastern Tech
115.
11
Chloe VanCory
26:04.8
Southern-AA
116.
12
Katherine Tyo
26:08.1
La Plata
117.
9
Alexis Collins
26:08.6
La Plata
118.
12
Alyssa Green
26:21.5
Carver A&T
119.
10
Liora Mervis
26:25.1
Carver A&T
120.
11
Natalie Wilson
26:29.4
Queen Annes County
121.
9
Madeline Menkes
26:31.2
Carver A&T
122.
11
Katie Saathoff
26:47.8
North Caroline
123.
12
Natalie Kassir
26:48.2
Fallston
124.
9
Hailey Gauck
26:49.4
North Caroline
125.
10
Janice Incoom
27:09.4
Largo
126.
12
Caitlin Brumley
27:21.3
Southern-AA
127.
10
Jessica Tarr
27:23.1
Queen Annes County
128.
11
Mary Oster
27:33.8
Patuxent
129.
12
Mary Gately
27:39.0
Kent Island
130.
10
Erin Quartararo
28:09.1
La Plata
131.
11
Alayna Brannon
28:22.3
Southern-AA
132.
11
Rosalie Gude
28:24.4
Fallston
133.
12
Sequia Shaw
28:26.4
Largo
134.
10
Kendra Chambers
28:26.6
Largo
135.
10
Olandra Chambers
28:37.9
Largo
136.
12
Jazmyn Johnson
28:40.7
Largo
137.
12
Kiara Jones
28:43.8
Western Tech
138.
10
Lota D'Ibor
28:57.4
Eastern Tech
139.
12
Cassidy Rollins
28:59.0
Patuxent
140.
12
Sabrina Lepus
29:17.9
Eastern Tech
141.
12
Kaylnn Cheatham
30:13.5
Western Tech
142.
9
Yoonmi Oh
30:22.3
Western Tech
143.
10
Joy Kiguru
30:45.3
Western Tech
144.
10
Kelly Scroggins
30:54.9
La Plata
Provided by Athletic.net
MPSSAA 3A
Mens Results
3 Miles Varsity
Official Team Scores
1.
River Hill
47
2.
Linganore
166
3.
Reservoir
174
4.
Poolesville Sr
182
5.
Centennial
184
6.
Mount Hebron
189
7.
Westminster
201
8.
Towson
214
9.
Oakdale
263
10.
C. Milton Wright
334
11.
Wheaton
335
12.
Northern
336
13.
Franklin
356
14.
Atholton
364
15.
North Harford
367
16.
Urbana
369
17.
South Hagerstown
423
18.
Great Mills
448
19.
Glenelg
483
20.
Governor Thomas Johnson
513
21.
James Hubert Blake
539
22.
Huntingtown
584
23.
Lansdowne
638
24.
Northeast-AA
646
25.
Aberdeen
696
26.
Edgewood
709
27.
Col. Zadok Magruder
772
1.
11
Ryan Lockett
16:00.7
Poolesville Sr
2.
12
Rahul Reddy
16:02.9
River Hill
3.
12
Micah Hewitson
16:06.7
Linganore
4.
12
Andrew Lent
16:12.6
Poolesville Sr
5.
12
Jacob Parker
16:24.9
River Hill
6.
12
Jacob Edmondson
16:28.3
Mount Hebron
7.
12
Benjamin Oldhouser
16:35.5
River Hill
8.
11
Nathan Davis
16:37.1
Urbana
9.
12
Jonathan Ellis
16:37.3
Towson
10.
10
Michael Belmaggio
16:37.9
Linganore
11.
12
Charlie Sweeney
16:38.5
Northern
12.
10
Nathaniel Neely
16:41.5
North Hagerstown
13.
11
Kai Muniz
16:43.4
Reservoir
14.
12
Jason Scott
16:53.6
Wheaton
15.
9
Anish Nanjappa
16:55.3
River Hill
16.
11
Greg Oldham
17:03.5
Northern
17.
12
Benjamin Rosicky
17:12.9
Atholton
18.
11
Brandon Gasaway
17:15.7
North Hagerstown
19.
12
William Christian
17:16.1
Reservoir
20.
11
Sahil Sardesai
17:21.0
Mount Hebron
21.
12
Kevin Reynolds
17:21.7
River Hill
22.
11
Daniel Gao
17:25.0
Centennial
23.
11
Brandon Arbaugh
17:26.3
Westminster
24.
12
Matthew Schaefer
17:27.2
Oakdale
25.
11
Steven Mitchell
17:27.8
Centennial
26.
11
Brandon Cruz
17:28.3
C. Milton Wright
27.
11
Noah Griffin
17:28.3
Westminster
28.
12
Timothy Witmer
17:29.3
South Hagerstown
29.
12
Justin Le
17:33.4
Urbana
30.
10
Charlie Ferguson
17:33.9
Westminster
31.
11
Evan Pollack
17:34.0
James Hubert Blake
32.
11
Jake Downing
17:36.3
River Hill
33.
10
Joseph Queen
17:37.3
Franklin
34.
12
Ben Nardi
17:38.6
North Harford
35.
11
Brendan Fitzgerald
17:41.1
River Hill
36.
12
Kevin Johnson
17:43.4
Mount Hebron
37.
10
Anthony Meza
17:44.6
Poolesville Sr
38.
12
Jake Carr
17:46.2
Reservoir
39.
12
Jack Morgan
17:46.9
Towson
40.
10
Liam Jones
17:48.8
Towson
41.
12
Hunter Rich
17:49.8
Franklin
42.
11
Spencer Askine
17:50.7
Linganore
43.
10
Charlie Pandolfi
17:51.0
South Hagerstown
44.
12
George Schiminger
17:51.9
North Harford
45.
12
Anthony Ferrara
17:53.5
Centennial
46.
11
Ryan Kennedy
17:55.3
Great Mills
47.
12
Alexis Fuentes
17:55.9
Wheaton
48.
10
Noah Kim
17:57.0
Reservoir
49.
11
Ethan Carpenter
17:57.7
Centennial
50.
11
Nicholas Preece
17:57.8
Glenelg
51.
12
Cheyenne Johnson
17:58.1
Governor Thomas John...
52.
11
Adam DelColliano
17:59.2
C. Milton Wright
53.
10
David Riina
17:59.6
Centennial
54.
11
Jacob Ververs
18:01.1
Mount Hebron
55.
12
Sam DiPietro
18:01.3
Westminster
56.
12
Jake Hooper
18:01.4
Oakdale
57.
10
Kyle Guinn
18:02.0
Linganore
58.
10
Howard Kirk
18:02.4
Rockville
59.
10
Collin Shriner
18:02.7
Oakdale
60.
12
Dajuan Williams
18:04.1
South Hagerstown
61.
11
Clay Buckman
18:04.4
Linganore
62.
12
Jonathan Sussman
18:05.4
Wilde Lake
63.
9
Collin Dempsey
18:05.5
Oakdale
64.
11
Jason Hsu
18:06.2
Poolesville Sr
65.
10
Chris Bieberich
18:06.3
Centennial
66.
12
Sushant Dhaurali
18:08.9
Towson
67.
11
Andrew Jackson
18:09.3
Manchester Valley
68.
12
Ruben Rosario
18:09.5
Reservoir
69.
12
Eric Scott
18:09.5
Wheaton
70.
10
Jack Lehnhardt
18:10.5
Northern
71.
11
Jeremy Carter
18:10.6
Linganore
72.
10
Nicholas Weber
18:10.7
Atholton
73.
12
Vicente Iglesias
18:11.9
Towson
74.
10
Daniel Foster
18:12.4
Aberdeen
75.
12
Jake Carson
18:12.8
Reservoir
76.
12
Nathan Coburn
18:12.9
Glenelg
77.
10
Nicholas Stokes
18:13.2
Oakdale
78.
12
Francis Roden
18:16.9
C. Milton Wright
79.
12
Oliver Budd
18:18.7
Westminster
80.
10
JaVonne Savage
18:20.1
Edgewood
81.
10
Christopher Robinson
18:20.4
North Harford
82.
11
Quinton Nasman
18:20.9
Great Mills
83.
11
Jose Martinez
18:21.7
Lansdowne
84.
12
Jimmy Hayden
18:22.5
Mount Hebron
85.
9
Natnel Tiroro
18:22.9
Wheaton
86.
12
Evan Kowalk
18:23.6
Oakdale
87.
10
Jairo Huaylinos
18:24.2
Poolesville Sr
88.
10
Ben Landon
18:24.4
Urbana
89.
11
Eli Rosner
18:25.1
Franklin
90.
9
Greg Roden
18:25.8
C. Milton Wright
91.
10
Daveen Bavari
18:26.6
Governor Thomas John...
92.
10
Jake Perret
18:27.5
Atholton
93.
12
Andrew Unkenholz
18:28.2
Mount Hebron
94.
11
Deontray Bates
18:29.6
Lansdowne
95.
12
Chris Reckner
18:29.8
Reservoir
96.
12
Bradley Allen
18:30.6
Dundalk
97.
11
Tyrese Hibbert
18:30.8
Watkins Mill
98.
10
Josh Calautti
18:31.1
Huntingtown
99.
10
Joshua Tiren
18:33.2
Poolesville Sr
100.
12
Marcus Osborn
18:33.5
Atholton
101.
9
Conor McGirr
18:34.8
Huntingtown
102.
10
Zachary Pepperl
18:35.0
Watkins Mill
103.
11
Tyler Paul
18:35.1
Towson
104.
9
Garrett Gularson
18:35.4
Poolesville Sr
105.
10
Gunnar Eklund
18:35.5
Linganore
106.
11
David Diaz
18:35.5
Northeast-AA
107.
11
Louie Rosner
18:36.3
Franklin
108.
9
Dylan Kapustenski
18:37.7
North Harford
109.
12
Jacob Lampf
18:38.8
Atholton
110.
11
James Miller
18:39.4
C. Milton Wright
111.
12
Dylan Orr
18:39.8
Franklin
112.
10
Graham Dilworth
18:40.1
Glenelg
113.
12
Brian Hung
18:45.4
James Hubert Blake
114.
12
Ian Madden
18:45.6
Great Mills
115.
10
John Paul Carmona
18:45.7
Governor Thomas John...
116.
11
Noah Whiteman
18:46.9
Northeast-AA
117.
10
Kevin McDanal
18:47.6
Great Mills
118.
9
Cory Parts
18:48.4
Towson
119.
11
Shane Wagner
18:49.1
Westminster
120.
11
Jake Wilde
18:49.5
Great Mills
121.
10
Justin Ziegler
18:50.3
Centennial
122.
12
Patrick Ervin
18:55.8
Northern
123.
11
Cole Lahmann
18:56.0
Glenelg
124.
12
Aidan Baird
18:56.1
Huntingtown
125.
9
Ethan Sweaney
18:58.3
North Harford
126.
11
Isaiah Myers
18:58.7
Governor Thomas John...
127.
12
Josh Meadows
18:59.4
C. Milton Wright
128.
11
Kyle Cotoia
19:00.2
Westminster
129.
12
Matthew Fairbanks
19:00.7
Urbana
130.
12
Ryan Burgess
19:01.2
Edgewood
131.
11
Joshua Geesaman
19:01.8
Atholton
132.
11
Lane Kavanaugh
19:02.5
North Harford
133.
10
Andrew Huang
19:02.6
Col. Zadok Magruder
134.
11
Otto Wilson
19:03.5
Aberdeen
135.
11
Seon Tromble
19:03.7
Franklin
136.
12
Aaron Liiva
19:05.2
James Hubert Blake
137.
12
John Huddle
19:05.5
James Hubert Blake
138.
12
Brandon Carioti
19:05.6
Urbana
139.
11
Jacob Isaacson
19:06.2
Northern
140.
12
Brayden Nungester
19:06.5
Northeast-AA
141.
11
Douglas Flores
19:07.6
Wheaton
142.
10
Clayton Allred
19:07.7
North Harford
143.
12
Mirek Havel
19:11.0
C. Milton Wright
144.
11
Sebastian Delariva
19:11.5
Lansdowne
145.
11
Cole Madsen
19:12.4
Urbana
146.
10
Devin Trivedi
19:12.6
Urbana
147.
11
Elijah Holman
19:14.2
Oakdale
148.
12
Dylan Watson
19:14.4
Huntingtown
149.
11
Michael Schlining
19:16.7
Mount Hebron
150.
10
Sean Starkloff
19:20.5
Aberdeen
151.
11
Nathan Jackson
19:20.8
Huntingtown
152.
11
Byron Olsen
19:24.3
Col. Zadok Magruder
153.
11
Cole Dwiggins
19:24.7
Glenelg
154.
11
Sean Hyatt
19:26.4
Franklin
155.
11
Judah Womack
19:26.7
South Hagerstown
156.
11
Ian Wilson
19:27.0
James Hubert Blake
157.
11
Robert Massey
19:30.1
Northeast-AA
158.
11
Harry Trinh
19:31.0
Lansdowne
159.
12
Reece Lohr
19:32.0
Northern
160.
12
Isaac Montgomery
19:32.9
South Hagerstown
161.
11
Lane Spurlock
19:40.0
Governor Thomas John...
162.
9
Fynn Yankanich
19:40.4
Northern
163.
10
Eric Becker
19:45.9
Atholton
164.
11
Dyllon Wolf
19:46.1
Huntingtown
165.
10
Jared Harvey
19:48.4
South Hagerstown
166.
11
Josh Goodrich
19:48.5
Governor Thomas John...
167.
12
TJ Benson
19:50.9
Northeast-AA
168.
11
John Hollingsworth
19:52.9
Great Mills
169.
12
Zachary Arends
19:53.3
Great Mills
170.
10
Michael Sheppard
19:57.1
South Hagerstown
171.
10
Griffin Hayden
19:58.0
Glenelg
172.
11
Douglas Lopez
19:58.7
Wheaton
173.
12
Jeremy McGraw
20:01.9
Huntingtown
174.
11
Ryan Gadola
20:17.8
Col. Zadok Magruder
175.
11
Farhan Nadeem
20:18.3
Col. Zadok Magruder
176.
11
Andrew Serrano
20:28.3
Edgewood
177.
10
Mark Johnson
20:28.4
Edgewood
178.
12
Nhan-An Truong
20:32.1
Col. Zadok Magruder
179.
10
Nathan Fouse
20:32.3
Wheaton
180.
12
Matthew McVeigh
20:39.4
James Hubert Blake
181.
10
Carter Crawford
20:39.9
Glenelg
182.
9
Lindon Luu
20:50.6
Col. Zadok Magruder
183.
10
Zander Murphy
20:52.4
Edgewood
184.
10
Sunil Suprenant
21:02.7
James Hubert Blake
185.
12
Evan Murphy
21:02.8
Col. Zadok Magruder
186.
11
Henry Byers
21:32.8
Aberdeen
187.
10
Dominic Keffalas
21:34.4
Northeast-AA
188.
9
Ethan Diddlemeyer
21:38.9
Northeast-AA
189.
10
George Strawbridge
21:45.7
Aberdeen
190.
10
Andrew Grad
22:10.3
Edgewood
191.
11
Isaac Robledo
22:14.5
Aberdeen
192.
9
Adediji Ayomilekan
22:24.2
Edgewood
193.
10
Peyton Collins
22:43.2
Lansdowne
194.
9
Cameron Hobbs
22:44.7
Aberdeen
195.
11
Brendon Bloom
24:02.8
Lansdowne
Provided by Athletic.net
Womens Results
3 Miles Varsity
Official Team Scores
1.
Northern
72
2.
River Hill
89
3.
C. Milton Wright
157
4.
Centennial
158
5.
Poolesville Sr
179
6.
Towson
184
7.
Mount Hebron
189
8.
Glenelg
218
9.
Oakdale
232
10.
Great Mills
254
11.
Westminster
273
12.
Damascus
306
13.
North Hagerstown
339
14.
Reservoir
341
15.
Urbana
350
16.
Edgewood
394
17.
Atholton
398
18.
Tuscarora
452
19.
Wheaton
502
20.
Col. Zadok Magruder
551
21.
Huntingtown
569
1.
9
Haley Cummins
18:41.6
C. Milton Wright
2.
12
Molly Barrick
18:52.7
Northern
3.
12
Annie Imhof
19:15.2
Great Mills
4.
11
Abby Sweeney
19:16.0
Northern
5.
11
Emily Beyer
19:20.3
Mount Hebron
6.
11
Heather Delaplaine
19:41.8
Damascus
7.
11
Jasmine Tiamfook
19:42.8
River Hill
8.
10
Nandini Satsangi
19:55.3
Poolesville Sr
9.
10
Alison Betler
20:02.2
Centennial
10.
12
Kara Taylor
20:05.0
Centennial
11.
12
Owen Dannelly
20:15.7
River Hill
12.
10
Claudia Dolan
20:17.3
Northern
13.
10
Annabel Cortez
20:18.0
Reservoir
14.
12
Karen Prem
20:23.3
Towson
15.
9
Logan Rohde
20:23.6
Poolesville Sr
16.
9
Alexis Whitehorn-C...
20:31.1
Damascus
17.
12
Rachel Goldsborough
20:31.5
Edgewood
18.
10
Cora Blount
20:39.1
Centennial
19.
12
Abigail Pinto
20:43.2
Governor Thomas John...
20.
10
Emily Imhof
20:44.6
Great Mills
21.
10
Jaqui Sheedy
20:45.2
Towson
22.
10
Raaya Khleif
20:45.9
River Hill
23.
12
Jillian Wagner
20:46.6
Westminster
24.
11
Adriana Rosas
20:49.1
Wilde Lake
25.
11
Kaitlyn Delamer
20:49.5
Northern
26.
11
Alexa Matthews
20:49.5
River Hill
27.
9
Jordyn Powers
20:54.0
C. Milton Wright
28.
9
Kennedy Clark
20:58.1
River Hill
29.
9
Sami Hardesty
20:59.5
Oakdale
30.
9
Emily Baba
21:00.6
Oakdale
31.
12
Cara Nardone
21:01.6
Glenelg
32.
11
Maddie Gilliam
21:06.0
Urbana
33.
11
Sarah Deresky
21:08.3
Northern
34.
12
Colleen Krein
21:09.1
River Hill
35.
12
Theresa Nardone
21:12.6
Poolesville Sr
36.
9
Briana Demarcy
21:13.0
Franklin
37.
11
Erica Metz
21:13.1
South Hagerstown
38.
11
Jessica Rogers
21:19.9
C. Milton Wright
39.
9
Lindsay Perry
21:20.7
C. Milton Wright
40.
11
Alexandra Banham
21:29.6
Mount Hebron
41.
10
Erin McGrath
21:31.5
Westminster
42.
12
Ellen Sawitzki
21:33.0
Glenelg
43.
11
Nyjari McNeil
21:33.4
Franklin
44.
10
Corynne Wolven
21:33.7
Glenelg
45.
11
Ellie Gustafson
21:41.1
Mount Hebron
46.
10
Madison Gamble
21:45.6
Oakdale
47.
12
Heather Ailinger
21:46.3
Reservoir
48.
12
Chandra Reiff
21:47.3
Westminster
49.
11
Lauren Miller
21:48.6
Towson
50.
10
Emily Alexander
21:55.8
South Hagerstown
51.
9
Katie Melesko
21:56.7
Glenelg
52.
10
Gabriella DeGrezia
21:59.8
Atholton
53.
11
Sydney Conboy
22:02.2
Towson
54.
11
Cassie Yates
22:04.2
Centennial
55.
10
Gerldine Betancur
22:04.7
North Hagerstown
56.
11
Kathy Pena-Molina
22:06.3
Col. Zadok Magruder
57.
12
Gelila Hailemariam
22:06.4
Wheaton
58.
11
Chemutai Nganga
22:06.5
Mount Hebron
59.
10
Lauryn Bachman
22:10.8
Wheaton
60.
11
Caroline Sanford
22:12.5
Urbana
61.
10
Crystal Martinez
22:15.2
North Hagerstown
62.
12
Lauren Siedlecki
22:19.6
Mount Hebron
63.
9
Madison Mertz
22:20.0
North Hagerstown
64.
12
Emily Yin
22:20.8
Poolesville Sr
65.
9
Maggie Grandsire
22:21.8
Towson
66.
9
Skylar Myers
22:23.8
North Hagerstown
67.
11
Emma O'Brien
22:24.5
Atholton
68.
11
Mckenzie Patrick
22:25.4
Franklin
69.
11
Kristen White
22:27.2
C. Milton Wright
70.
10
Catherine Bubser
22:27.9
Northern
71.
11
Maddie Mandich
22:31.3
Tuscarora
72.
12
Alison Nichols
22:32.2
Poolesville Sr
73.
10
Lily Austin
22:33.7
Oakdale
74.
10
Molly Swartz
22:33.8
Glenelg
75.
10
Brianna Devan
22:34.8
Damascus
76.
11
Kayley Milor
22:34.9
Urbana
77.
11
Alexa Tarzy
22:34.9
Oakdale
78.
12
Jennifer Hornor
22:34.9
River Hill
79.
9
Rosemary Wild
22:35.0
Great Mills
80.
10
Caroline Shimeall
22:36.0
Centennial
81.
10
Madison Wright
22:37.8
Mount Hebron
82.
11
Olivia Hogan
22:38.9
Tuscarora
83.
11
Celia Parts
22:39.7
Towson
84.
12
Anna Staats
22:40.3
Great Mills
85.
10
Shelby Johnson
22:40.7
Edgewood
86.
10
Jessica Lakner
22:41.2
Tuscarora
87.
11
Naomi Karmel
22:41.7
Edgewood
88.
10
Julia Wawrzynski
22:41.7
Westminster
89.
9
Madison Buddenbohn
22:41.8
Edgewood
90.
9
Sarah Fletcher
22:41.8
Great Mills
91.
9
Apoorva Ajith
22:41.8
Centennial
92.
11
Rebecca Dockendorf
22:42.5
Reservoir
93.
9
Hannah Beegle
22:42.8
C. Milton Wright
94.
10
Maura O'Neill
22:45.7
C. Milton Wright
95.
11
Savanna Ligsay
22:46.9
Huntingtown
96.
10
Celine Pisanic
22:48.4
Atholton
97.
11
Chrissy Smith
22:50.8
Westminster
98.
11
Abigail Slaughter
22:51.2
Atholton
99.
12
Amelia Kline
22:53.8
Towson
100.
11
Anne Elliot
22:55.9
Damascus
101.
10
Christina Stavlas
22:58.5
Centennial
102.
12
Emma Bentz
22:59.4
Poolesville Sr
103.
11
Savannah O'Dell
23:02.0
Great Mills
104.
12
Anna Miller
23:03.1
Urbana
105.
11
Melina Toibero
23:03.3
Reservoir
106.
12
Alicia Bennett
23:04.3
Northern
107.
10
Kaleigh Breisch
23:06.9
Urbana
108.
11
Maegan Gabby
23:06.9
Oakdale
109.
9
Reena Peralta
23:10.4
Col. Zadok Magruder
110.
12
Ananya Mathur
23:10.7
Reservoir
111.
11
Sydney Dockendorf
23:11.1
Reservoir
112.
12
Julie Williams
23:14.8
Westminster
113.
10
Susannah Auderset
23:16.4
Urbana
114.
10
Katie Desotell
23:17.6
Urbana
115.
9
Carrie Lubis
23:23.5
Reservoir
116.
9
Alexis Shumate
23:23.6
Glenelg
117.
11
Addison Reno
23:23.9
Oakdale
118.
10
Alaina Bosmans
23:24.3
Atholton
119.
12
Alexis Toliver
23:24.5
Tuscarora
120.
12
Grace Lechmann
23:29.0
Mount Hebron
121.
10
Payton Bohrer
23:31.9
Urbana
122.
11
Jirah Villajuan
23:33.3
Poolesville Sr
123.
9
Meredith Arterburn
23:36.5
Glenelg
124.
10
Mary Gorman
23:39.7
Huntingtown
125.
11
Maitlin Greiner
23:46.0
Huntingtown
126.
11
Julia Gazzola
23:50.2
North Hagerstown
127.
11
Morgan Lennon
23:50.8
Huntingtown
128.
11
Rachel Davis
23:57.0
North Hagerstown
129.
12
Eleanor VanVranken
24:04.0
Atholton
130.
11
Natalie Markoff
24:06.3
Tuscarora
131.
11
Emilyn Hyre
24:10.7
Damascus
132.
11
Sara Chepkoit
24:11.8
Damascus
133.
9
Paulina Kaganzev
24:13.4
Damascus
134.
11
Pamela Aluvale
24:15.5
Wheaton
135.
11
Shannon Gibbons
24:20.9
Westminster
136.
12
Hannah Ramcharan
24:23.8
Tuscarora
137.
10
Margaret Foulkes
24:28.0
Huntingtown
138.
9
Tsige Solomon
24:32.6
Wheaton
139.
11
Angela Wei
24:48.9
Atholton
140.
11
Caitlin Dan
24:51.9
Col. Zadok Magruder
141.
9
Lucie Marin
25:04.4
Col. Zadok Magruder
142.
11
Maiya Margolis
25:17.3
Col. Zadok Magruder
143.
10
Sydney Hyman
25:18.1
North Hagerstown
144.
10
Eva Sirman
25:29.5
Huntingtown
145.
9
Anna Decker
25:32.7
Edgewood
146.
12
Julienne Boyce
25:45.3
Col. Zadok Magruder
147.
9
Celine Brundridge
25:46.2
Edgewood
148.
11
Mackenzie Wachs
26:05.3
Franklin
149.
12
Maria McCollough
26:25.2
Col. Zadok Magruder
150.
9
Mary Crue
26:47.3
Edgewood
151.
10
Rovylove Delima
26:50.5
Wheaton
152.
10
Sarah Ramcharan
27:01.8
Tuscarora
153.
10
Berhan Meku
27:17.4
Wheaton
154.
9
Sarah Ramirez
28:48.6
Wheaton
Provided by Athletic.net
MPSSAA 4A
Mens Results
3 Miles Boys 4A
Official Team Scores
1.
Dulaney
97
2.
Severna Park
98
3.
South River
154
4.
Broadneck
177
5.
Northwest
181
6.
Bethesda-Chevy Chase
188
7.
Richard Montgomery
197
8.
Howard
198
9.
Thomas S Wootton
260
10.
Winston Churchill
269
11.
Albert Einstein
300
12.
Walt Whitman
311
13.
Leonardtown
320
14.
Bel Air
360
15.
Paint Branch
367
16.
Arundel
418
17.
Springbrook
485
18.
Sherwood
501
19.
Eleanor Roosevelt
534
20.
Parkdale
558
21.
Meade
565
22.
Bowie
662
23.
Bladensburg
713
24.
C.H. Flowers
735
1.
12
Rohann Asfaw
16:04.2
Richard Montgomery
2.
11
Adam Nakasaka
16:12.6
Bethesda-Chevy Chase
3.
12
Nicholas Boogades
16:13.0
South River
4.
11
Kieran McDermott
16:22.2
Bel Air
5.
11
Nick Deamer
16:27.7
Howard
6.
11
Matt Owens
16:34.6
Dulaney
7.
10
Garrison Clark
16:37.3
Severna Park
8.
11
Simeon Mussie
16:42.2
Albert Einstein
9.
11
Brian McCullough
16:43.2
Dulaney
10.
12
Paul Squires
16:45.2
Broadneck
11.
10
John Riker
16:47.2
Thomas S Wootton
12.
11
Joshua Engels
16:47.5
Walt Whitman
13.
9
Garrett Suhr
16:47.8
Richard Montgomery
14.
11
Jonah Lane
16:48.8
Severna Park
15.
10
Tyler Modrzejewski
16:49.5
Chopticon
16.
11
Josh Fry
16:53.3
Bethesda-Chevy Chase
17.
11
Ablel Gebreselase
16:53.9
Digital Harbor
18.
11
Adam Allen
16:55.8
South River
19.
9
Sam Keeny
16:56.0
South River
20.
12
Zenden Cole
16:57.0
Parkville
21.
11
Joachim El-Masry
16:58.1
Richard Montgomery
22.
10
Obsaa Feda
16:58.8
Northwood
23.
11
Parker Mcdowell
16:59.0
Leonardtown
24.
11
Chase Osborne
16:59.1
Northwest
25.
11
Connor Martin
16:59.6
Dulaney
26.
10
Aaron Bratt
17:00.2
Walt Whitman
27.
12
Jose Infante
17:03.2
Northwest
28.
10
Nathan Vandemeuleb...
17:05.1
Severna Park
29.
11
Hugh O'Connor
17:05.8
Severna Park
30.
12
Edward Belsoi
17:06.2
Eleanor Roosevelt
31.
9
Ethan Samels
17:09.6
Dulaney
32.
10
Jacob Martin
17:11.3
Severna Park
33.
11
Tyler Wilson
17:12.3
Albert Einstein
34.
12
Vicente Rudolph
17:13.2
Winston Churchill
35.
11
Peter Antonetti
17:14.8
Gaithersburg
36.
10
Jacob Molina
17:15.0
Arundel
37.
12
Renato Nunez
17:16.7
Thomas S Wootton
38.
12
Graham Strzelecki
17:17.0
Catonsville
39.
11
Paul Fagnano
17:22.2
Leonardtown
40.
10
Drew Dailey
17:22.3
Dulaney
41.
11
Brady Morrissey
17:22.7
Broadneck
42.
12
Sam Taylor
17:23.1
Broadneck
43.
11
Zach Allen
17:23.4
Howard
44.
12
Matthew Halverson
17:23.7
Winston Churchill
45.
11
Eric Accardi
17:23.8
Howard
46.
11
Christian Isham
17:24.2
Severna Park
47.
10
Sam Martin
17:24.6
Severna Park
48.
12
Komlan Attiogbe
17:26.0
Northwest
49.
11
Daniel Rogers
17:27.6
Northwest
50.
11
Brendan O'Brien
17:27.7
Dulaney
51.
10
Vincente Maltagliati
17:28.0
Paint Branch
52.
11
Moti Heda
17:28.3
Springbrook
53.
11
Brennan Shute
17:29.7
Broadneck
54.
12
Alex Leipold
17:30.3
Bethesda-Chevy Chase
55.
12
Will Tilghman
17:30.4
Broadneck
56.
12
Joey Wiggins
17:30.5
South River
57.
11
Ethan Gray
17:32.0
Bel Air
58.
10
Ethan Brown
17:32.3
Broadneck
59.
12
Rory O'Neil
17:32.9
Northwest
60.
12
Matthew Goldsmith
17:33.5
Winston Churchill
61.
11
Jonathan Johnson
17:33.6
Parkdale
62.
12
Sebastian Jones
17:34.2
Bethesda-Chevy Chase
63.
10
Ethan Tagliere
17:34.4
Sherwood
64.
11
Ryan Holland
17:34.6
Montgomery Blair
65.
12
Ryan Gunderson
17:35.2
Howard
66.
10
Alex Strawley
17:35.4
Howard
67.
11
Chris Thoms
17:36.3
Quince Orchard
68.
9
Nicholas Karayianis
17:36.4
Winston Churchill
69.
10
Jordan Miller
17:38.3
Broadneck
70.
12
Connor Lawrence
17:38.8
Thomas S Wootton
71.
10
Newell Mulugeta
17:40.4
Paint Branch
72.
10
Sam Merng
17:41.1
Dulaney
73.
9
Stefan Ney
17:42.3
Northwest
74.
11
Dennis Miranda-cruz
17:43.0
Eleanor Roosevelt
75.
10
Kevin McAuliffe
17:43.8
Bethesda-Chevy Chase
76.
12
Ian Smith
17:45.7
South River
77.
12
Jack Lenox
17:47.8
South River
78.
9
Tristram Dorr
17:48.5
Albert Einstein
79.
12
Erik Jenks
17:49.2
Howard
80.
11
Amir Van Gieson
17:50.9
Thomas S Wootton
81.
12
Ngoy Yamitshi
17:51.2
Northwest
82.
12
Jacob Rains
17:52.9
Bethesda-Chevy Chase
83.
12
Ebenezer Arunkumar
17:53.7
Springbrook
84.
10
Obi Onwuamaegbu
17:54.4
Walt Whitman
85.
12
Samuel Katulich
17:54.6
Leonardtown
86.
9
Carlos Guardado-Ea...
17:55.4
Paint Branch
87.
12
Philip Miljanic
17:56.1
Richard Montgomery
88.
11
Juan Munguia
17:56.8
Meade
89.
12
Jonah Rosenblum
17:57.5
Bethesda-Chevy Chase
90.
11
Nathaniel Soto
17:59.7
Arundel
91.
12
Benjamin Shapiro
17:59.8
Thomas S Wootton
92.
12
Kyle Melvin
17:59.8
Arundel
93.
12
Gavin Reynolds
18:01.8
Howard
94.
11
Nathaniel Stucky
18:02.3
Richard Montgomery
95.
9
Edward Lee
18:03.5
Winston Churchill
96.
11
Caleed Johnson
18:05.1
Suitland
97.
11
Jackson Kilosky
18:06.1
Clarksburg
98.
12
Ben Ciancio
18:07.3
Leonardtown
99.
10
Ezra Dessie
18:07.5
Paint Branch
100.
11
J'Aun Johnson
18:07.6
Bowie
101.
10
Joseph Pohoryles
18:08.3
Thomas S Wootton
102.
12
Steven Anderson
18:08.8
Paint Branch
103.
11
Nick Hammond
18:10.3
Bel Air
104.
10
Ben Simpson
18:10.6
Albert Einstein
105.
10
Andrew Plowman
18:17.4
Bel Air
106.
11
Mitchell Fanger
18:19.8
Thomas S Wootton
107.
12
Roberto Carlos San...
18:20.8
Bladensburg
108.
12
Amin Mirzaie
18:21.7
Winston Churchill
109.
12
Aremu Wymes
18:24.6
Albert Einstein
110.
10
Andreas Christofides
18:25.1
Walt Whitman
111.
10
Kai Jacobs
18:27.3
Walt Whitman
112.
10
Joshua Bloomberg
18:28.0
Sherwood
113.
11
Sean O'roark
18:28.1
Leonardtown
114.
12
Bukhari Abdus-Salaam
18:30.3
Meade
115.
12
Reed Pilkerton
18:32.5
Leonardtown
116.
10
Mikias Stewart
18:37.9
Bowie
117.
9
Sean Enright
18:38.6
Sherwood
118.
9
Jared Leath
18:42.8
Old Mill Senior
119.
11
Tim Kunert
18:43.4
South River
120.
12
Brandon Foster
18:45.5
Arundel
121.
11
Tyler Plunkett
18:46.2
Paint Branch
122.
10
Elias Hailu Daniel
18:46.7
Sherwood
123.
9
Tanner Piotrowski
18:49.6
Arundel
124.
12
Adlai Traver
18:56.4
Leonardtown
125.
12
Varun Mishra
18:57.9
Winston Churchill
126.
11
Jonathan Amao
18:58.2
Meade
127.
12
William Bundi
18:58.2
Springbrook
128.
10
Cameron Sylvester
18:59.9
Bel Air
129.
11
Yeabsera Teferra
19:00.4
Northwestern-PG
130.
9
Benjamin Lesser
19:00.6
Walt Whitman
131.
12
Ethan Do
19:01.0
Richard Montgomery
132.
12
Chris Nguyen
19:02.0
Paint Branch
133.
9
Surafel Mengist
19:04.1
Springbrook
134.
12
Daniel Jordan
19:05.1
High Point
135.
10
Ben Rumsfeld
19:12.1
Walt Whitman
136.
12
Isaiah Williams
19:15.5
Parkdale
137.
10
Justin Bloomberg
19:17.2
Sherwood
138.
12
Walter Osorio
19:18.5
Parkdale
139.
11
Jese Vasquez
19:18.8
Parkdale
140.
11
Reynold Bascal
19:19.1
Springbrook
141.
10
Connor O'brien
19:19.5
Richard Montgomery
142.
9
Jordan Cooper
19:25.6
Parkdale
143.
12
Immanuel Odhiambo
19:26.0
Meade
144.
10
Moises Valle
19:28.0
Springbrook
145.
11
Peter Niverth
19:29.5
Sherwood
146.
12
Jack Ausmus
19:33.2
Bel Air
147.
9
Ravi Johnson
19:35.1
Bel Air
148.
10
Jacob Matrese
19:37.7
Arundel
149.
9
Damarcus Sharps
19:40.5
Meade
150.
10
Craig Johnson
19:42.4
C.H. Flowers
151.
11
Elisee Djapa
19:44.9
Parkdale
152.
11
David Deloatch
19:47.4
C.H. Flowers
153.
9
Jamil Perry
19:47.7
Bowie
154.
11
Ryan Underwood
19:53.5
Arundel
155.
12
Chris Bickerstaff
19:54.1
Eleanor Roosevelt
156.
12
Justin Turner
19:57.3
Sherwood
157.
10
Bryan Herrera
19:58.2
Parkdale
158.
11
Frank Zimmer
20:05.5
Albert Einstein
159.
10
Nate Wright
20:06.4
Springbrook
160.
9
Johan Deyonou
20:16.0
Albert Einstein
161.
12
James Wilson
20:19.4
DuVal
162.
12
Lamar Mcmillan
20:20.7
C.H. Flowers
163.
10
Kwesi Easton
20:33.0
Eleanor Roosevelt
164.
9
Garsier Henry
20:36.4
Bladensburg
165.
9
James Dawson
20:36.9
Eleanor Roosevelt
166.
10
Josue Mejia
20:41.2
High Point
167.
11
Zachary Fortune
20:46.3
Eleanor Roosevelt
168.
12
Peter Fagbenjo
20:50.3
Bladensburg
169.
12
Hopeton Anderson
20:50.5
Bladensburg
170.
12
Nicolas Deleon
20:55.3
C.H. Flowers
171.
10
David Wingate
21:01.9
C.H. Flowers
172.
9
Aidan Cruz
21:09.6
Eleanor Roosevelt
173.
12
Ta-Zion Brown
21:17.6
Meade
174.
10
Alan Macal
21:18.4
Bladensburg
175.
9
Addison Ivey-Bloom
21:54.4
Meade
176.
12
Emanuel Olabanji
22:17.4
Bladensburg
177.
11
Aubrey Dickerson
22:36.2
Bowie
178.
10
Mohammed Nafiu
22:48.5
C.H. Flowers
179.
9
Maddox Locher
22:58.0
Bowie
180.
12
Roberto Sanchez
23:36.4
Bladensburg
Provided by Athletic.net
Womens Results
3 Miles Girls 4A
Official Team Scores
1.
Walter Johnson
59
2.
Thomas S Wootton
118
3.
Broadneck
166
4.
Dulaney
174
5.
Severna Park
185
6.
Winston Churchill
200
7.
Walt Whitman
203
8.
Montgomery Blair
204
9.
Sherwood
236
10.
Richard Montgomery
244
11.
Howard
266
12.
South River
308
13.
Northwest
309
14.
Annapolis
330
15.
Leonardtown
331
16.
Paint Branch
386
17.
Bel Air
434
18.
Old Mill Senior
540
19.
Catonsville
556
20.
C.H. Flowers
571
21.
Eleanor Roosevelt
646
22.
Bowie
687
1.
12
Maria Coffin
17:49.4
Annapolis
2.
11
Abigail Green
17:54.4
Walter Johnson
3.
12
Julia Reicin
19:06.3
Winston Churchill
4.
10
Anna Coffin
19:20.5
Annapolis
5.
10
Kamryn Eveleth
19:28.3
Severna Park
6.
10
Jessica Trzeciak
19:36.0
Thomas S Wootton
7.
12
Katriane Kirsch
19:38.3
Walter Johnson
8.
12
Courtney Mann
19:41.3
Howard
9.
11
Yasmine Kass
19:43.7
Paint Branch
10.
12
Jessica Meek
19:47.1
Dulaney
11.
12
Natalia Jacobo
19:51.6
Broadneck
12.
9
Helena Lee
19:54.7
Northwest
13.
11
Sadie Keller
20:10.2
Walter Johnson
14.
11
Morgan Casey
20:10.3
Montgomery Blair
15.
11
Josephine Brane-Wr...
20:11.9
Montgomery Blair
16.
11
Janet Scott
20:19.7
Walter Johnson
17.
9
Paula Bathalon
20:23.3
Walt Whitman
18.
12
Rachel Nueslein
20:23.7
North Point
19.
9
Alyssa D'Arpa
20:24.6
Thomas S Wootton
20.
12
Ada Holtan
20:24.8
Howard
21.
10
Adna Trakic
20:27.0
Thomas S Wootton
22.
11
Sophia Scobell
20:28.8
Walter Johnson
23.
10
Lauren Zhou
20:29.1
Richard Montgomery
24.
12
Liana Foianini
20:43.4
Leonardtown
25.
11
Isabelle Sajonia
20:45.7
Quince Orchard
26.
10
Maddie Hurley
20:46.1
Broadneck
27.
10
Madeline Grainger
20:46.4
Thomas S Wootton
28.
9
Rebekah Cross
20:49.6
Bel Air
29.
10
Helena Abbott
20:50.9
Walter Johnson
30.
11
Pamela O'Brien
20:53.5
South River
31.
10
Julia Johnson
20:54.8
Walt Whitman
32.
12
Gwenyth Asbury
20:56.2
Winston Churchill
33.
10
Alexa Donaldson
21:00.3
Sherwood
34.
10
Brooke Ruffin
21:00.4
Dulaney
35.
10
Sophia Dutton
21:01.0
Severna Park
36.
11
Dorrie Gaeng
21:02.3
Dulaney
37.
11
Catie Cambon
21:02.5
Severna Park
38.
11
Amelia Guenterberg
21:03.9
Sherwood
39.
11
Destiny Clinton
21:06.1
Dulaney
40.
10
Sofia Grossman
21:06.1
Sherwood
41.
11
Kate Danziger
21:07.7
Winston Churchill
42.
12
Julianna Fernandez
21:10.3
Broadneck
43.
10
Breanna McDonald
21:12.9
Walt Whitman
44.
11
Nefret El-Masry
21:14.6
Richard Montgomery
45.
11
Raquel Drexel
21:14.8
Leonardtown
46.
11
Leah Peloff
21:15.4
Sherwood
47.
12
Audrey Flack
21:16.4
Broadneck
48.
12
Christen Coleman
21:16.5
Broadneck
49.
11
Jasmine De La Vega
21:16.7
Richard Montgomery
50.
11
Cierra Schnell
21:17.5
Broadneck
51.
12
Gwen Klein
21:20.2
Thomas S Wootton
52.
10
Lindsey Brooks
21:20.8
Severna Park
53.
11
Isadora Germain
21:21.1
Montgomery Blair
54.
9
Alicia Lauwers
21:21.2
Walt Whitman
55.
10
Bianca Zeigler
21:22.1
Northwest
56.
12
Olivia White
21:23.2
Winston Churchill
57.
9
Natalie Koldaro
21:23.9
Richard Montgomery
58.
9
Isabella Baldwin
21:28.2
Broadneck
59.
10
Anita Lonnberg
21:29.1
Walter Johnson
60.
9
Leah Kannan
21:30.2
Montgomery Blair
61.
12
Emily Magoon
21:31.2
Howard
62.
12
Maya Jacobson
21:33.1
Quince Orchard
63.
12
Kaleigh Pikulsky
21:34.4
South River
64.
10
Emilie Bowerman
21:34.6
Dulaney
65.
11
Riley Leeds
21:37.4
Severna Park
66.
9
Javon Watts
21:41.1
C.H. Flowers
67.
9
Elizabeth Sklaire
21:41.9
Walt Whitman
68.
10
Marissa Branham
21:45.3
Northwest
69.
12
Lara Shonkwiler
21:46.4
Montgomery Blair
70.
11
Meghan Robinson
21:47.1
Dulaney
71.
11
Chloe Salkeld
21:47.5
Severna Park
72.
11
Bethany Laird
21:48.5
Leonardtown
73.
12
Caroline Tyrrell
21:49.7
South River
74.
10
Rachel Krug
21:51.0
Dulaney
75.
12
Lena Feldman
21:51.9
Walt Whitman
76.
11
Katie Sullivan
21:53.9
South River
77.
10
Hannah Bush
21:53.9
Winston Churchill
78.
9
Katie Ericson
21:54.4
Annapolis
79.
11
Zuri Rashad
21:56.3
Paint Branch
80.
9
Kirsten Nichols
21:57.4
Arundel
81.
12
Aaliyah Beam
21:59.4
South River
82.
10
Emma Bassett
21:59.9
Richard Montgomery
83.
11
Hannah McGlynn
22:00.0
South River
84.
10
Erin Chelf
22:03.4
Thomas S Wootton
85.
11
Taylor Manley
22:10.3
Severna Park
86.
12
Emily Hawkins
22:11.9
Howard
87.
11
Renee Relf
22:12.3
Old Mill Senior
88.
12
Summer Jacobs
22:17.9
Northwest
89.
9
Shelby Hay
22:19.2
Bel Air
90.
12
Rachel Friedman
22:20.7
Walt Whitman
91.
10
Megan Kendall
22:23.8
Sherwood
92.
12
Genevieve Zillich
22:26.6
Sherwood
93.
12
Taylor Balfour
22:26.9
Richard Montgomery
94.
11
Isabel Present
22:30.7
Montgomery Blair
95.
12
Valerie Hubert
22:31.3
Thomas S Wootton
96.
10
Rose Leeger
22:37.0
Paint Branch
97.
10
Eva White
22:39.3
Catonsville
98.
11
Paige Blaker
22:39.7
Bel Air
99.
9
Brooke Kistler
22:39.8
Northwest
100.
9
Rachel Geiger
22:40.1
Leonardtown
101.
12
Kristi Johnson
22:40.4
Sherwood
102.
12
Brianna Murray
22:40.9
Howard
103.
12
Alexandra Barton
22:42.7
Howard
104.
11
Courteney Lawson
22:44.9
Leonardtown
105.
12
Brooke Mandel
22:46.6
Northwest
106.
12
Rebecca Clem
22:46.8
Winston Churchill
107.
10
Mya Rivenburg
22:49.9
North Point
108.
12
Kyra Badrian
22:50.8
Paint Branch
109.
9
Madison Radford
22:52.3
Howard
110.
10
Dejah Grant
22:55.4
C.H. Flowers
111.
11
Cassady Kutz
22:56.0
Paint Branch
112.
12
Tess Horn
22:59.8
Winston Churchill
113.
10
Sharon Kalb
23:02.2
Catonsville
114.
9
Eva Coleman
23:03.6
Annapolis
115.
9
Eleanor Queeney
23:03.6
Catonsville
116.
11
Lauren LeDonne
23:08.4
Bel Air
117.
10
Casey Lebkicker
23:09.0
Old Mill Senior
118.
9
Juliya Harnood
23:11.1
Northwest
119.
11
Kaitlyn Digsby
23:15.0
Old Mill Senior
120.
11
Cassandra Ferrante
23:19.4
Old Mill Senior
121.
12
Kloie Walker
23:20.8
Old Mill Senior
122.
11
Tyra Countiss
23:25.0
Leonardtown
123.
12
Maggie Bridges
23:31.7
Bel Air
124.
12
Anna Piermattei
23:34.0
Catonsville
125.
11
Caroline Fallace
23:34.1
Bel Air
126.
9
Isabella Baker
23:35.2
Eleanor Roosevelt
127.
9
Kaiya Cunningham
23:43.1
Bowie
128.
11
Lydia Cross
23:45.4
Bel Air
129.
12
Telicia Farmer
23:52.5
C.H. Flowers
130.
10
Nina Mcgranahan
24:02.9
Eleanor Roosevelt
131.
11
Aminah Hamilton
24:05.3
Suitland
132.
10
Ashleigh Jankowski
24:11.9
Catonsville
133.
11
Alena Spencer
24:22.3
Richard Montgomery
134.
10
Alyssa Heintzelman
24:23.0
Eleanor Roosevelt
135.
9
Melina Worthington
24:26.5
Montgomery Blair
136.
12
Melissa Verbeek
24:34.6
Old Mill Senior
137.
10
Sarah Blank
24:34.8
Old Mill Senior
138.
10
Lillian Fitta
24:35.5
Paint Branch
139.
9
Emma Angell
24:36.4
Catonsville
140.
9
Lin-Ley Harpin
24:40.0
Catonsville
141.
10
Honora Hammett
24:53.4
Eleanor Roosevelt
142.
9
Lauren Brooks
24:54.9
Bowie
143.
10
Fatoumata Kante
25:08.6
High Point
144.
12
Alyson Allen
25:11.4
Eleanor Roosevelt
145.
11
Molly Moore
25:11.5
Eleanor Roosevelt
146.
10
Tiana Frierson
25:19.5
Suitland
147.
10
Nina Rutherford
25:24.3
C.H. Flowers
148.
9
Manuelene Deigh
26:23.3
C.H. Flowers
149.
12
Zoe Hall
26:45.7
Annapolis
150.
12
Ashley Majekodunmi
27:17.8
Bowie
151.
12
Ashoya Williams
27:19.1
Bowie
152.
9
Bethlehem Stewart
27:31.2
Bowie
153.
11
Temi Adeyeri
27:32.0
C.H. Flowers
154.
12
Ashanti Cato
27:48.3
C.H. Flowers
155.
11
Ruthann Dolinka
28:15.5
Bowie
156.
10
Lucy Breidenbach
28:18.0
Annapolis
157.
11
Lela Versteegen
28:58.9
Eleanor Roosevelt
Provided by Athletic.net
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
27058 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Maryland MPSSAA Cross Country State Championships
,
DyeStat.com
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Maryland MPSSAA Cross Country State Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2023
1
2022
1
2021
1
2019
1
2
2018
1
2
2017
1
2
2016
1
2
2015
1
2
2014
1
6
2
2013
1
3
2012
1
8
1
2011
1
1
2010
1
44
1
2009
1
38
1
2008
1
3
2007
1
1
2002
1
1
Show 14 more
Hashtags
#maryland
#mpssaa
#state-championships
#state-meet
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!